Oslava založení Meruzalky – Montessori ZŠ v Polné a prezentace projektu „Škola tančí“

V pondělí 20. 5. se rodiče, přátelé a příznivci Meruzalky sešli nejprve v připravovaných prostorách pro Meruzalku v areálu Tempa, kde bylo nachystáno malé pohoštění a prostor pro neformální posezení a vzájemné sdílení. Poté jsme se přesunuli do kina v areálu zámku a hradu v Polné. Program oslav zahájila Jana Procházková a Josef Smejkal, který přítomným přiblížil cestu, na jejímž konci bylo rozhodnutí o zapsání Meruzalky - Montessori základní školy v Polné do rejstříku škol. Poděkovali jsme všem, kdo nás na této cestě podporují.

Meruzalka – Montessori ZŠ v Polné bude zpočátku fungovat v pronajatých prostorách Tempa, kde jsou třídy pro cca 60 dětí. Naším záměrem je v Polné vybudovat Montessori campus – souvislý vzdělávací areál pro děti předškolní, školní
i středoškoláky. Na plátně kina jsme mohli sledovat výsledek práce profesionálního týmu architektů. S projektem se brzy budete moci seznámit i na našich webových stránkách meruzalka.cz. Přípitek na zdar těchto plánů ukončil úvodní prezentaci a prostor na prknech polenského kina dostaly děti.

V rámci projektu „Škola tančí“, kterého se Meruzalka účastní již třetí rok, jsme pracovali s Martou Trpišovskou tentokrát s tématy lidské tělo, geometrie a zlomky. Cílem iniciativy „Škola tančí“ je přinášet do škol nové přístupy a moderní metody. Základní myšlenkou konceptu je, že pohyb – tanec může pomoci žákům při osvojování poznatků napříč učivem
a může rozšířit jejich rámec kompetencí. Zkušenost pak ukazuje, že uskutečnění kreativního projektu na škole posiluje vazby nejen mezi dětmi, mezi učitelem a žáky, ale i mezi školou a rodinou dítěte.

Projekt „Škola tančí“ je prezentován na mezinárodním festivalu, kde vystoupí nejen naši tanečníci z Meruzalky, ale
také účastníci z jiných škol. Společně s organizátory Vás zveme do Žďáru nad Sázavou na druhý prázdninový víkend 
12. – 14. července 2019
 

Najdete nás na adrese Indusova 210, 58813 Polná

Zřizovatelem Meruzalky-Montessori základní školy v Polné je spolek Zázraky se dějí, z.s.,
Děkujeme za Vaši podporu.
Nabídku pomoci i dotazy směřujte na prochazkovajana@meruzalka.cz
Podpořit provoz Nové školy v Polné finančně můžete na účet Fio banky č. 2201205351/2010.
Majitelem účtu je spolek Zázraky se dějí, z.s. - Děkujeme.


Více informací v jednotlivých záložkách nebo na prochazkovajana@meruzalka.cz
 

© www.meruzalka.cz 2019 všechna práva vyhrazena | design Bigpoint | realizace 3Nicom