Olga Melicharová

 

 

Olga Melicharová

 

Vzdělání, kurzy a zkušenosti:

 Tělesná výchova a sport (Jihočeská univerzita)  

 Učitelství pro 1.stupeň Univerzita Karlova v Praze

 Montessori kurz pro předškolní vzdělávání

 Montessori matematika I. a II.

 mám 14-ti letou praxi ve školství
 

 Pár slov o sobě:                               „Překonej sám sebe.“

Dlouho jsem si myslela, že překonat sám sebe znamená, že vylezeš na velikou skálu, skočíš z mostu bungee skok nebo třeba vydržíš týden bez jídla…Teprve těžká životní situace sklonivší mě na úplné dno života, mi umožnila chápat šíři a hloubku překonání sebe sama.

Celé dětství i mládí, kdy se učí a tvoří nový člověk slouží k poznání sebe sama a světa. Proto vznikla Meruzalka, aby tento veliký úkol vést děti k dospělosti  mohla plnit  - já jsem jeden z článků skládanky, který má možnost průvodcovat děti k dospělosti... Teprve za první branou cesty životem poznání sebe (dospělost) se od sebe člověk může odpoutat „překonat se“, aby mohl konat pro jiné a "neuvíznul" jen u sebe. Každodenní služba světu v dospělosti je zároveň i darem, který může člověka činit vnitřně šťastným.

 Úloha v Meruzalce:
 Jsem průvodce zelené skupiny dětí, připravuji a nabízím matematické prostředí, kosmickou výchovu a výchovu tělesnou. Svojí dobrodružnou duši a lásku k životu a přírodě realizuji při organizaci výuky mimo budovu. Při každodenní práci je mojím velkým "partnerem" Pavel Pokorný.
  
 Z čeho mám radost?
 z dětí a upřímných vztahů mezi dětmi a dospělými v Meruzalce

 Proč jsem volila Montessori a Meruzalku?
 moji životní cestu vede někdo jiný (energie, "Bůh", vyšší moc...)

 

 

Menu

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
Chráněno službou reCAPTCHA.

RYCHLÁ NAVIGACE:

ŠKOLKA

meruzalka.jpg

VZDĚLÁNÍ

Zveme vás