Měsíční plány

PLÁN AKTIVIT NA MĚSÍC ČERVEN

Po – 30.5. – Ředitelské volno ZŠ / v MŠ omezený provoz

Út –  31.5. – Divadlo Brno – O beránkovi, který spadl z nebe

St  –  1.6. -  Divadlo Brno – Liška Bystrouška / Setkání s lesníkem

                 Schůzka členů školské komise města Jihlavy s náhledem do Montessori 15:30

Pá -   3.6. –  ZŠ – plavání 9-Orca

___________________________________________________________________

Po  -  6.6. - focení - třídní a skupinové fotografie

Út  -   7.6. – 3. Kosmický příběh - Pravěk – Kamenná – „zelení“

St   – 8.6. –  Pedagogická porada  ZŠ + konzultace Hana Mokrá – předem přihlášení

Čt –   9.6. – Pedagogická porada MŠ + Pomůcková dílna MŠ

Pá  -   10.6. ZŠ – plavání 10 -Orca 

__________________________________________________________________

 Po – 13.6. – Starší žáci (3.-5.roč.) – Brno – návštěva u žáků 5. třídy v ZŠ Gajdošova

Út  -  14.6.  – Diod +  Přezkoušení „domácí“ školáci Hradec Králové

ST  - 15.6. -  Přezkoušení „domácí“ školáci Jihlava

Čt  -  16.6.   MŠ - spaní Kamenná

Pá  - 17.6. -  „modří“  - návštěva u Zetkových – Dolní Krupá - POZOR !!!  odloženo ze zdravotních důvodů

                     Koncert  žáků z klavírní školičky – pohybový sál Meruzalky

_________________________________________________________________

Út  -  21.6  - 3. Kosmický příběh - Pravěk – Kamenná – „modří“

ČT – 23.6. –Zahradní slavnost – Pasování předškoláků

__________________________________________________________________

Po  - 27.6.  - „modří“  - návštěva u Zetkových – Dolní Krupá 

St –  29.6. – Slavnostní předání vysvědčení

Čt –  30.6. – Ředitelské volno ZŠ / v MŠ omezený provoz

            

PLÁN AKTIVIT NA MĚSÍC KVĚTEN

Od 9.5. pracují s dětmi ve velké třídě pomocnice pedagoga z organizace „Život 99“

PO+ÚT 8:30 – 11:30 Šímová Zdeňka                                ST  9:00 – 11:30 Kotenová Aneta

Jejich práce je zaměřena na dopomoc se zadanými úkoly, podpora samostatnosti a soustředěnosti.

Je poskytována dětem, kteří ji momentálně potřebují.

Od 9.5.2016 byl přijat nový žák do 2. ročníku – Filip Bajer – byl zařazen do třídy zelených.

 __________________________________________________________________

Pá  -  6.5. ZŠ – plavání 5 - Orca

___________________________________________________________________

 Út  -  10.5. –  Diod

ST  - 11.5. -   Porada týmu ŠJ (10-11), Porada týmu MŠ (16 – 18)

Čt  -  12.5. –  Pomůcková dílna MŠ (16 – 18),  Rozhodnutí o přijetí do MŠ

Pá  - 13.5. -  ZŠ – Sokolovna naposled +  plavání 6 - Orca

Porada týmu ŠD (11-13)

Pro uč. i zájemce ze strany rodičů - od 14 hodiny v jídelně školy – prezentace – Životní mapy

___________________________________________________________________

Út  -  17.5  - Program v ZOO – do 16 hodin + Pomůcková dílna ZŠ od 15 hodin

St   - 18.5. – Dopoledne - návštěva z Montessori centra Brno,

                   Individuální konzultace s Hanou Mokrou – předem objednaní 9 – 14

                   V MŠ -  Přednáška vzdor (Hana Mokrá) od 16 hodin

                  Porada týmu ZŠ (16:15 – 19:30)

Pá –  20.5. – ZŠ – plavání 7 - Orca

 

________________________________________________________________________

Po – 23.5. – „zelení“ – návštěva u Zetkových – Dolní Krupá (Olga + Martina)

Pá – 27.5. – ZŠ – plavání 8-Orca

________________________________________________________________________

Po – 30.5. – Ředitelské volno / MŠ omezený provoz / ŠD 14 – 16 jen pro předem nahlášené

Út – 31.5. -  Poznáváme Brno + divadelní představení (jednodenní výlet) - skupina dětí

                    Národní divadlo v Brně - činohra "O beránkovi, který spadl z nebe" 

                   Schůzka rodičů - žáků budoucích prvních tříd (16:15 – 18)

St - 1.6- -    Poznáváme Brno + divadelní představení (jednodenní výlet) - druhá skupina dětí

                   Národní divadlo v Brně - opera "Příhody lišky Bystroušky

 

PLÁN AKTIVIT NA MĚSÍC DUBEN

___________________________________________________________________

Pá -  1.4. –   ZŠ – plavání 1 Orca + Sluneční soustava – 2. lekce

        1.4.  –  MŠ - Sokolovna

Pá – Ne – 2. – 3.4. – seminář Typologie

___________________________________________________________________

Po –   4.4. –  TÝDEN VĚDY A ZDRAVÍ

Út  -    5.4. –  

St   –  6.4. –  ZŠ - Vida Brno

Čt –    7.4 –   ZŠ – plavání 7 Rošického

                     MŠ -  Pomůcková dílna

Pá  -   8.4. –  ZŠ – plavání 2-Orca

                      MŠ – výlet Dolní Krupá

___________________________________________________________________

Po – 11.4.  – TÝDEN ČTENÁŘŮ

Út  - 12. 4. –  Diod, ZŠ Pomůcková dílna (15 - 18)

ST  - 13.4. -   Porada týmu ŠJ (11-13)

Čt  -  14.4. –  ZŠ – plávání 8

                      MŠ - Zápis na školní rok 2016-17

Pá  - 15.4.  -  ZŠ – Sokolovna – druhý velký příběh

                      MŠ - Zápis na školní rok 2016-17

___________________________________________________________________

Po -  18.4. – EKOLOGIE, ZDRAVÍ A VÝVOJ PLANETY ZEMĚ

Út  - 19.4  -   ZŠ - Pomůcková dílna

St   - 20.4. -  Porada vedení (7-8) + Seminář pro uč. ZŠ a MŠ 16 – 21

ČT – 21.4. – ZŠ plavání 9

Pá – 22.4. – ZŠ – plavání 4 - Orca

Porada týmu ZŠ (14 – 16) + porada týmu ŠD (11-13)

So – 23.4. – Úvodní seminář pro rodiče MŠ – Jana Kelisová

___________________________________________________________________

Po – 25.4. – ZŠ - TÝDEN V PRAPRAVĚKU

Út – 26.4. –  ZŠ -  Modří - Výuka mimo budovu do 15 hodin,

                     ZŠ  - od 16:15 schůzka rodičů 

St – 27.4. –  Porada vedení (7-8), Koncert ZUŠ DKO (10:00)

                    ZŠ - Zelení - Výuka mimo budovu do 15:30,  Pedagogická porada od 16:15

Čt – 28.4. – ZŠ plavání 10 ¨

                    MŠ -  Porada tým

Pá – 29.4. – ZŠ – plavání 5 - Orca

                   MŠ – Sokolovna

___________________________________________________________________

PLÁN AKTIVIT NA MĚSÍC BŘEZEN

___________________________________________________________________

Po – 29.2. – ZŠ Den Horymíra – třetí uvedení do tématu vztahy mezi námi

Út –    1.3. – ZŠ Pomůcková dílna

St  –   2.3. -  Porada vedení

Čt –    3.3. – ZŠ plavání 3

Pá  -   4.3. – ZŠ – První kosmický příběh – Bůh, který nemá ruce

                    MŠ – Sokolovna + plavání 8

___________________________________________________________________

Po –     7.3.  TÝDEN VODY

Út  -      8.3.  

St   –    9.3. - Porada tým MŠ

Čt –   10.3. – ZŠ plavání 4

                      Porada týmu MŠ

Pá  -  11.3. ZŠ – Koloběh vody – vycházka do okolí Jihlavy (pokusy a pozorování)

                     MŠ – plavání 9

___________________________________________________________________

 

Po – 14.3. – TÝDEN REKORDŮ  

Út  - 15. 3. – Diod

ST  - 16.3. - Porada vedení (7-8) + Porad týmu ŠJ (10-11)

Čt  -  17.3. – ZŠ Plavání 5

Pá  - 18.3. -  ZŠ – Sokolovna (neviditelná pozorování těla)

                     MŠ – plavání 10

                     Porada týmu ZŠ (14 – 16) +Porada týmu ŠD (11-13)

__________________________________________________________________

Po -  21.3. – VODA A ŽIVOT

Út  -  22.3  - Velikonoční dílna Meruzalka

St   - 23.3.

ČT – 24.3. – Velikonoční prázdniny

Pá – 25.3. – Státní svátek

__________________________________________________________________

Po – 28.3. – Velikonoční pondělí

Út – 29.3. – TÝDEN SLUNEČNÍ SOUSTAVY

St – 30.3. - ZŠ  Sluneční soustava – 1. lekce

Čt – 31.3. – ZŠ plavání 6 / Sluneční soustava – 2. lekce

Pá – 1.4. – ZŠ plavání Orca 1 / Sluneční soustava – 2. lekce

PLÁN AKTIVIT NA MĚSÍC ÚNOR

V měsíci únoru začíná realizace projektu s názvem

„Lidé a svět 21. století - seznamování s etniky a kulturami prožitkovou metodou“

V rámci projektu budou 1x měsíčně probíhat komunitní kruhy na některé téma z multikulturní výchovy.

_________________________________________________________________________________________________

Po –1.2. – Svátek Hromnic

Út –  2.2. – Diod (ZŠ 8-10) + (MŠ 9:30 – 11:30)

St  – 3.2.

Čt –  4.2. – Schůzka rodičů s volbou zástupce do Školské rady (16:15 – 18)

Pá -  5.2. – ZŠ – Projektový den zelení/modří– Můj kosmický úkol (8:30 – 12:00)

        5.2.– MŠ – Sokolovna + Plavání č. 5

_________________________________________________________________________

 Po  8.2. –  Pá  12.2.    Jarní prázdniny – provoz MŠ omezen

_________________________________________________________________________

Po – 15.2. 

Út  - 16. 2.

ST  - 17.2. - ZŠ  - Supervize Hana Mokrá

Čt  -  18.2. – ZŠ plavání 1.skupina

Pá  - 19.2. -  ZŠ – Sokolovna 2. skupina 

         19.2. - MŠ - Supervize Hana Mokrá + MŠ Plavání č. 6.

         19.2. - Schůzka k 2. Stupni (16:15 – 18)

          - hostem bude absolvent Sudbury Democratic School Jerusalem Netanel Maeir

_________________________________________________________________________

 Po -  22.2. – Den sesterství (přátelství) 

 Út  - 23.2  - Tvořivá dílna téma DOMA lektor Štěpánka (pro děti 13 – 14:30) + ( pro uč. 16 – 18)

                          Dílna je jedna z aktivit projektu realizovaného v roce 2016 - název

                         „ Lidé a svět 21. století - seznamování s etniky a kulturami prožitkovou metodou“

St   - 24.2. - Den otevřených dveří v ZŠ ( 8 - 11)

ČT – 25.2. – Pomůcková dílna v MŠ

Pá – 26.2. – ZŠ - První kosmický příběh  ( 8:30 – 12:00)

        26.2. -  MŠ – Plavání č. 7

________________________________________________________________________

Po – 29.2. – Den pro Horymíra – ten, kdo se snaží o mír mezi horami (svátek slaví jednou za 4 roky)

_____________________________________________________

PLÁN AKTIVIT NA MĚSÍC LEDEN

Po –  4.1. –

Út –   5.1. -   Zveme RODIČE do výuky ZŠ – č.1 (8:30 – 11:00)

St   –  6.1. -  Tří královská koleda – 4 -6 skupin

Čt  -  7.1.  -  Zveme RODIČE do výuky ZŠ – č.2 (8:30 – 11:00)

Pá  -  8.1. –  Výuka ve škole – výměna za 6.1.

                   Odpoledne - Schůzka k  2. Stupni 16:15

_____________________________________________________________

Po –   11.1. – Pololetní přezkoušení indiv. vzděl. žáků – 1. termín

Út  -  12.1. – Diod

St   –  13.1. –

Čt –    14.1. – Zápis do ZŠ  14 - 18

Pá  -   15.1. Výuka ve škole – výměna za 12.1.

                    Zápis do ZŠ 14 - 16

SO+NE – 16.-17.1. – Kurz Montessori pedagogika  MŠ část 4

___________________________________________________________________

Po (Ne) – Pá - Lyžařský kurz – 2. – 5. Ročník

Po  – 18.1. – Pololetní přezkoušení indiv. vzděl. žáků – 2. termín

Út  - 19.1. –

ST  - 20.1. -    

Čt  -  21.1. – Pomůcková dílna v MŠ

Pá  - 22.1. -  ZŠ – sokolovna -1.roč + ti, kteří nejeli

___________________________________________________________________

 Po -  25.1. – 

Út  - 26.1  - Pomůcková dílna v ZŠ

St   - 27.1. –Zveme RODIČE do výuky ZŠ – č.3 (8:30 – 11:00)

ČT – 28.1. – Předání vysvědčení – Masopust – škola i školka

Pá – 29.1. – Pololetní prázdniny ZŠ, MŠ běžný provoz

So+Ne – 30.-31.1. – seminář Montessori 0 – 3

 

PLÁN AKTIVIT NA MĚSÍC  - PROSINEC

Setkání budoucích prvňáčků  a jejich rodičů 2015

 St -  2.12. – Čt – 3.12.  - Po  - 7.12. – Út -  8.12.

dílny pro děti + přednáška pro rodiče 16:15 - 18:00  v ZŠ Meruzalka

přihlášky e-mailem na vzdelavani@meruzalka.cz  nebo v MŠ na nástěnce

Témata přednášek:      St – Proč alternativa a proč Montessori – JanaP.

                                   Čt – Montessori principy (svoboda a řád) – Eva a Radka

                                   Po – Příprava montessori předškoláka a školní zralost – JanaK.

                                   ÚT – Bez spolupráce rodiny a školy to nejde – JanaP., Štěpánka

___________________________________________________________________

Po – 30.11.– začátek adventu – slavnostní první společné setkání

Čt  –  3.12. - nadílka v domově důchodců -  MŠ a zájemci ze ZŠ

Pá  -  4.12. – Barborko - Mikulášská nadílka na statku, na zahradě, v lese,…

 Co nadělujeme? – pomoc, písničku, dobrou náladu, návštěvu, něco do zobáčků 

___________________________________________________________________

Po –   7.12. – Možná přijde Mikuláš – druhé slavnostní setkání

Út  -  8.12. – Diod

Čt –  10.12. – Byla cesta, byla ušlapaná …projekt zaměřený na tradice

Pá  - 11.12. – Co se děje než přichází Lucie – aneb máme „doma“ uklizeno?…

10. – 11.12 – Setkání v Bělé č. 3

___________________________________________________________________

Po – 14.12. – Jak to bylo s Lucií – třetí slavnostní setkání

Út  -15. 12.– Koncert pro MŠ a ZŠ – Hudební pořad  pro děti

                      Radima Zenkla – sólista hry na mandolínu a různé flétny  

ST  - 16.12. -  Narozeninová oslava  u „stromečku“

Čt  -  17.12. –. Odpoledne dílny v ZŠ i v MŠ

Pá  - 18.12. -  Sokolovna – předvánoční cvičení

___________________________________________________________________

Po -  21.12. - Ředitelské volno 

Út  - 22.12.  - Ředitelské volno 

St   - 23.12.2015 – neděle 3.1.2016 – Vánoční prázdniny

V ZŠ pokračují konzultace ve třech dle individuální domluvy – viz. tabulka na nástěnce

___________________________________________________________________________________________

PLÁN AKTIVIT NA MĚSÍC  - LISTOPAD

Úterý    -  3.11.2015 - Schůzka rodičů z Meruzalky : v MŠ 16 - 17 hod. , v ZŠ 17:30 - 19 hod

                           - Pomůcková dílna (bez dětí) : v ZŠ 16 - 17  , v MŠ  17:30 - 18:30

Sobota -  7.11.2015 - Seminář pro rodiče s dětmi (3-10let) - téma Spolupráce - 9:15 - 15:15 v ZŠ Meruzalka

                      přihlášky e-mailem na vzdelavani@meruzalka.cz  do 5.11. cena 300Kč (rodič + dítě)

So + Ne - 7. - 8. 11.2015 - Seminář - Montessori v MŠ

_________________________________________________________________

Úterý  -  10.11.2015 - Dopoledne - Diod - divadelní představení pro MŠ a ZŠ (1-3 roč.)

          - Odpoledne 16 - 18 (nejen) S tátou do školy - vyrábíme krmitka a budky - přihlášky do 4.11.u učitelů v MŠ I ZŠ

Sobota - 14.11.2015 - Konference - Jihlava mluví o vzdělávání

_________________________________________________________________

Pondělí - 16.11.2015 - Ředitelské volno - týká se celé Meruzalky (MŠ i ZŠ)

Úterý   - 17.11.2015  - Státní svátek

Středa - 18.11.2015 -  Pedagogická porada - 1. čtvrtletí

_________________________________________________________________

Pátek  -  27.11.2015 - Schůzka REALIZAČNÍHO TÝMU - 2. stupeň ZŠ MERUZALKA - 16:30 - 19:00

So + Ne - 28. - 29. 11.2015 - Seminář - Montessori v MŠ

 

Celý měsíc listopad probíhají KONZULTACE VE TŘECH "rodič - dítě - učitel" - dle individuální domluvy

 

Prosinec - Schůzky pro budoucí prvňáčky -  4x odpoledne  - 2., 3., 8, a 9.12.2015

Napište nám

RYCHLÁ NAVIGACE:

ŠKOLKA

ŠKOLA

VZDĚLÁNÍ