Informace ze ŠD


 

 

Novější 1

Rodinná odpoledne

Milí rodiče a příznivci Meruzalky,

umíte vařit? Tančit? Programovat? Včelařit? Háčkovat? Řezbařit? Rádi fotíte? Zajímavá Vás příroda? Chemie? Magie? :o)) .....

Jak už zaznělo na rodičovských schůzkách, od pololetí bychom rádi v Meruzalce v rámci družiny zavedli takzvaná Rodinná odpoledne. Naše představa je taková, že by každý týden za námi do Meruzalky přišel jeden z rodičů, či prarodičů, strýčků, tetiček....nebo i známých a sympatizantů naší školy a podělil se o to, co umí. Ať už je to nějaká dovednost, zručnost, koníček, nebo povolání. Možná Vám víc napoví příklad. Když má někdo v rodině šikovného dědečka, který umí zapojit elektrické obvody, dokáže sestavit auto na baterii a ví hodně o elektřině, domluvíme s dědečkem návštěvu u nás. My ve škole nabídneme tento tematický "kroužek" dětem a pak už zbývá jen se potkat v určitý čas a strávit společně zajímavé chvíle, kdy si děti mohou něco vyzkoušet, dozvědět se novinky a načerpat zaujetí a nadšení zde konkrétně od elektro-dědečka.

Tato Rodinná odpoledne závisí na Vaší nabídce, ochotě a odvaze. Budeme moc rádi, když na email druzina@meruzalka.cz začnete posílat své nápady a možnosti, které můžete nabídnout. Tak zjistíme zájem a reálné výhledy tohoto projektu. Když se ukáže, že jsme společně schopni Rodinná odpoledne naplnit, může vzniknout konkrétní podoba, kdy určíme o který den by se jednalo a jaký čas bychom těmto setkáním vyhradili.

A protože čas utíká jako voda, neváhejte prosím a přicházejte s nabídkami co nejdříve, ať vše můžeme společně v klidu a pohodě naplánovat a připravit.

Těšíme se a doufáme, že se náš záměr obohatit děti o další setkávání s novými lidmi, kteří něco umí a mají chuť to předat dalším generacím s Vaší pomocí, naplní.

Tým Meruzalky

 Nabídka knih za zvýhodněnou cenu

Milí rodiče,

na polici v jídelně (vlevo vedle vstupu do třídy druhého trojročí) jsou do příštího pátku vystavené knihy, které si můžete objednat za zvýhodněnou cenu. Pokud Vás nějaký titul zaujme, využijte prosím tabulku u knížek s nápisem "objednání".

Nabízené tituly.

 Přeci jen ještě jedna změna

Milí rodiče,

 od 1.11. jsme připravili drobnou úpravu nikoli v náplni družiny, ale spíše v organizaci. Opět vycházíme ze zkušeností a snažíme se ŠD optimalizovat. Chceme ještě víc podpořit, aby děti nezůstávaly v prostorách družiny, ale měly možnost trávit víc času venku.

V pondělí od 14:15 - 15:30 je celá školní družina venku (s výjimkou dětí, které půjdou na kroužek AJ).

V úterý je od 14:15 - 15:30 opět ŠD venku (s výjimkou těch, kdo jdou na vaření a tvoření).

Ve středu volí děti mezi třemi kroužky, které jsou organizovány též venku. V prostorách ŠD zůstávají jen ti, kteří odcházejí mezi 13:00 -15:30.

Ve čtvrtek od 13:30 - 15:30 je celá ŠD v Sokolovně (krom dětí z kroužku klavíru, flétny, English drama), kde je možné si děti vyzvednout, nebo odtud odcházejí sami. V 15:30 se všichni vracejí do Meruzalky.

V pátek od 13:15 - 15:30 je celá ŠD (kromě dětí na Muzikálu a DV) opět venku.

 

Zjednodušeně řečeno, dítě si každý den může volit z nabízených kroužků, nebo odchází se ŠD ven, či ve čtvrtek do Sokolovny. V prostorách ŠD zůstávají jen ti, kdo odcházejí po vyučování, nebo v čase do 15:30.

Kdo je "tabulkový", nechť nakoukne zde (tabulka platná od 1.11.2016).

 

 Za Meruzalku Radka M.

 Dnešní flétna odpadá

Dnes 13.10. odpadá z důvodu nemoci lektorky Zuzky kroužek flétny.

 

Děkujeme za pochopeníAnglické divadlo - bude zájem?

Milí rodiče,

připomínám, že ve čtvrtek  6.10. by měla proběhnout první lekce anglického divadla organizovaného Helen Doron. Pro otevření tohoto kroužku je nutná minimální účast 6-8 dětí. Tento počet se zatím nenaplnil. Pokud jste jen zapomněli své dítě přihlásit, je možné využít k tomu tabulku na nástěnce hned u hlavních dveří, kde visí také letáček ke kroužku. Můžete také psát na email druzina@meruzalka.cz.

za Meruzalku děkuje

Radka M.Nejsme z cukru, aneb ven za každého počasí

Milí rodiče,

zdá se, že podzim ukázal svou pravou tvář a převzal vládu, ale pro nás ve družině Meruzalky to neznamená, že bychom přestali chodit ven. "Nejsme z cukru", jak říká naše Anička a já dodávám staré známé: "není špatného počasí, je jen nevhodně zvolené oblečení".

Včera jsme v rámci družiny vyrazili ven v lehkém dešti, který se po cestě proměnil v déšť intenzivní. Jediný, komu to trochu vadilo, jsem byla (jak to tak bývá) já. Děti vypadaly spokojeně, i když některé jen v mikinách a plátěných botách. 

Pokud je v rozvrhu kroužků v ŠD uveden pobyt venku, nebo je kroužek v tabulce vybarven zeleně, znamená to, že jdeme mimo budovu školy za každého počasí. Ať už půjdeme jen na procházku, nebo nás bude čekat aktivita vhodná i v dešti či sněhu, budeme v pohybu. Je na Vás, jak Vaše dítě na takový pobyt venku vybavíte. Doporučujeme holinky, nebo nepromokavé boty, které  snesou i zabahněný terén a pláštěnku, nebo nepromokavou bundu. Hodit se budou na podzim třeba i pogumované kalhoty. 

za Meruzalku díky

Radka M.Kroužky ŠD - aktualizovaná verze, platná od 3.10.

Milí rodiče,

ve snaze co nejvíce zkvalitnit a zefektivnit nabídku kroužků v ŠD, dojde od 3.10. k aktualizaci rozvrhu kroužků. Tyto nové úpravy vycházejí z dosavadních zkušeností, o co děti mají zájem. Také z poznatků, kdy děti přicházejí do ŠD z dopoledního bloku unavené (např. po tělocviku) a chtějí spíš relaxovat a klidové kroužky a kdy chodí z dopolední výuky s potřebou se proběhnout a pobýt venku. 

Jsou to změny provedené ve prospěch Vašich dětí, a tak doufáme, že je přijmete s ochotou.

Přibyl kroužek němčiny a anglické divadlo se přesunulo na čtvrtek. K tomu víc níže.

za Meruzalku Radka M.Anglické divadlo a němčina - nové kroužky

Milí rodiče, od příštího týdne 3.10. nabízíme dva nové kroužky. Němčinu a anglické divadlo organizované Helen Doron.

Němčina ve středu od 15:30 do 16:15 bude formou her, písniček a především konverzace, tedy v obdobné podobě, jako již nabízíme v rámci ŠD angličtinu, o kterou je ze stran dětí zájem. Doufáme, že se se stejným zájmem setká i kroužek němčiny. Tento kroužek není hrazen zvlášť, je určen v první radě dětem prvního trojročí, není u něj nutná pravidelná docházka a povede ho maminka našeho prvňáka paní Nevrklová (děkujeme :). Žáci druhého trojročí mají možnost navštěvovat NJ se šesťáky, kteří ji mají povinnou.

Ve čtvrtek přibylo anglické divadlo od Helen Doron. Tento kroužek je hrazen zvlášť a to 90Kč/lekce. Vyžaduje pravidelnou docházku. Proto Vás žádám, abyste Vaše dítě do kroužku přihlásili (buď Vy sami, nebo ve spolupráci s dítětem, nebo samozřejmě i dítě samo - pokud zvládne). Možnosti jsou dvě. Na nástěnce hned za hlavním vchodem, visí letáček a příslušná tabulka, nebo na e-mailem druzina@meruzalka.cz Pokud by bylo zájemců více, je možné vytvořit dvě skupiny.

za Meruzalku Radka M.

 Nabídka kroužků se rozrostla

Milí rodiče,

aktualizovali jsme nabídku a rozvrh kroužků v rámci ŠD. Do tabulky jsme zaznamenali i nový kroužek divadla v anglickém jazyce (Helen Doron), který bude hrazený zvlášť, nad rámec platby za družinu. Tento kroužek začne v říjnu, bude určen pro druhé trojročí a třeťáky. Podrobnější informace o ceně, lektorce, konečném čase konání a přesné náplni ještě dolaďujeme. Budete včas informováni.

V prostorách pohybového sálu nabízíme ve čtvrtek opět kroužek klavíru, který je také hrazen zvlášť. Pokud chcete, aby se Vaše dítě kroužku účastnilo, domlouváte se přímo s lektorkou Hankou Paštykovou (hpate@seznam.cz).

Změnil se čas pátečního komunitního kruhu pro první ročník a čtvrteční termín pro kk druhého trojročí.

za Meruzalku Radka M.Přihlášky do družiny

Milí rodiče,

prosíme ty z Vás, kdož máte zájem, aby Vaše dítě navštěvovalo družinu a ještě jste nám nestihli odevzdat přihlášky do ŠD, aby tak bylo učiněno do pátku 16.9. 

Tento dokument potřebujeme pro lepší přehled o počtech dětí v ŠD v jednotlivých dnech a kroužcích.

 

Děkuji Radka M.Novější 1

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
Chráněno službou reCAPTCHA.

RYCHLÁ NAVIGACE:

ŠKOLKA

meruzalka.jpg

VZDĚLÁNÍ

Zveme vás