učitel / průvodce : Jana a Martina

_______________________________________________________________________________________________________________________

naši žáci

ze skupiny zelení: Jan, Kryštof, Ondřej, Rozálie, Marek, Markéta, Mína

ze skupiny modří: Daniel, Václav, Johana, Anna, Lucie, Zuzana, Veronika

a domácí školáci z Hradce Králové: Karolína, Tomáš a Jáchym

 ____________________________________________________________________________________________________________________

Na této stránce dochází ke změně.Dočtete se zde o třídě jako společenství - to, co se právě učíme najdete zde

____________________________________________________________________________________________________________________

První čtvrtletí bude za námi

Český jazyk - Čteme písmena, slova, věty. Pracujeme se čtecími kartami - čtení, rébusy, křížovky... Zkoušíme skládat (z pohyblivé abecedy) i psát první diktáty. Obtahujeme a píšeme písmena (samohlásky + l, t, p, m, a n, ň), slabiky a slova. Postupně písmena zmenšujeme a začínáme psát do písanky. Skládáme slova (s předlohou i bez ní) a zapisujeme hůlkovými písmeny do mřížky. Seznamujeme se s podstatnými jmény - postupně si přidáme i další slovní druhy. Tvoříme první knížky ze slov (vět) a obrázků.

Matematika - Pokračujeme v práci se zlatým perlovým materiálem (banka). Zdokonalujeme se v psaní číslic a v zápise čísel i početních operací. Procvičujeme si rozklady čísel do 10 a poznáváme (komutativní) zákon - záměna sčítanců. Seznámili jsme se se zlomky a vyrobili si knihu zlomků. Poznáme celek, polovinu, třetinu, .... desetinu. Vyhledáváme a řešíme slovní úlohy a matematické situace kolem nás.

Kosmická výchova - Procvičujeme orientaci v čase i v kalendáři. Všímáme si souvislostí mezi hodinami a zlomky - čtvrt, půl, tři čtvrtě, celá. Pracujeme se stavebnicí - ROTO z Vysočiny. Pojmenováváme jednotlivé díly, poznáváme důležitost řádu na pracovní ploše. Seznamujeme se s tématem povolání - přiřazujeme pracovní potřeby, hledáme výsledky lidské práce a diskutujeme o kosmickém úkolu. Aktivně se zapojujeme do úklidu ve třídě, v šatně, v jídelně, na zahradě i v dalších prostorách školy i okolí. 

______________________________________________________________________________________________________________________

Září končí - začíná říjen

Český jazyk - Hláskujeme, skládáme písmena do slov, rozeznáváme a skládáme čtveřice písmen. Pozorujeme, obtahujeme, píšeme a procvičujeme jednotlivá psací písmena. Začínáme samohláskami a brzy přidáme první souhlásky - l, m t, p, s a v.  Vyhledáváme známá písmena ve slovech. Čteme písmena a slova. 

Matematika - Porovnáváme čísla a počet. Skládáme a zapisujeme první výpočty. Počítáme a pojmenováváme barvy, tvary a tělesa. Tvoříme s nimi slovní úlohy. Pracujeme s měšci a číselnými tyčemi. Rozeznáváme čísla sudá a lichá. Učíme se pracovat s "Bankou". S její pomocí skládáme a sčítáme jednotlivé řády.

Kosmická výchova - Pozorujeme přírodu na podzim. Pojmenováváme plody, rozeznáváme druhy zeleniny a ovoce. Pozorujeme práci lidí na poli, v sadě i v zahradě. Pojmenujeme nářadí a stroje. Pozorujeme cestu v mapě. Poznáme kraj Vysočina a porovnáváme s jinými kraji České republiky. Skládáme z krajů mapu České republiky jako celku. Orientujeme se v kalendáři a měříme čas na hodiny a minuty. 

_____________________________________________________________________________________________________________________

První dny ve škole

Poznáváme sebe i naši školu. Hrajeme hry se jmény. Pohybujeme se a pojmenováváme vše v prostorách i v okolí školy.

Český jazyk - Procvičujeme první hlásku, přiřazujeme obrázky k písmenům. Malá písmena k velkým. Čteme známá písmena a slova. Obkreslujeme a obtahujeme tvary. Zkoušíme co umí tužka na papíře.

Matematika - Počítáme do deseti. Čísla kódujeme do barev. Pracujeme s pomůckami, hlavně s korálkovou krabicí. Pozorujeme a poznáváme tělesa a geometrické tvary.

Kosmická výchova - Poznáváme a pojmenováváme okolí naší školy, cestu do školy. Navštívili jsme ZOO a pracujeme s obrázky zvířat ve třídě. Pozorujeme stromy, jejich větve, listy a plody. Stříháme a lepíme.

 

 

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
Chráněno službou reCAPTCHA.

RYCHLÁ NAVIGACE:

ŠKOLKA

meruzalka.jpg

VZDĚLÁNÍ

Zveme vás