Stvoření světa - kosmické příběhy26.2.2016

Měli jsme povídání o vzniku planety, byli jsme v pohybovém sále.

Všude na stěnách vysely obrazy, pod látkou byly ukryté pokusy .

Mým nejoblíbenějším  pokusem byla soptící sopka, do které se nalil ocet a jedlá soda a ono to začalo prskat.  To co vyteklo, byla jako láva. Zapomněli jsme na červené barvivo, takže to byla jen bílá láva.

Dalším pokusem byl pokus s tím, co magnet přitahuje a co naopak ne. To, co magnet přitahoval, byla svorka, špendlík a co magnet nepřitahoval byly piliny a kousky dřeva.

Druhá moje oblíbená pomůcka byla pomůcka, ve které se rozbíjel kámen. Šlo o to, že se částice rozpojí, ale zároveň zůstaly spojeny. Povídalo se také o zákonech boha. První zákon byl, že částice musí být neustále v pohybu. Druhý zákon byl, že když bude zima, částice se zpomalí, a když je teplo, tak se zrychlí. A také, že když je zima, musí zůstat při sobě a když je teplo, musí zůstat od sebe co nejdál.

A ke každému zákonu se vztahovala jedna pomůcka. Také se mluvilo o tom, že světlo naší planetu oběhne sedmkrát za vteřinu.

Klára Coufalová, 4.ročník

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

RYCHLÁ NAVIGACE:

ŠKOLKA

meruzalka.jpg

VZDĚLÁNÍ